Www.aSkLa.NeT

Join the forum, it's quick and easy

Www.aSkLa.NeT
Www.aSkLa.NeT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Sosyal yer imi

Sosyal bookmarking sitesinde Www.aSkLa.NeT adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Www.aSkLa.NeT adresi saklayın ve paylaşın

En son konular
» seLamss
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyC.tesi Ocak 23, 2010 4:53 pm tarafından yaSemiN

» HayırLı OLsun Demek Isteyen Ler :PP
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPerş. Ocak 14, 2010 1:17 am tarafından Red

» SeLamS..
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPaz Ocak 03, 2010 12:51 pm tarafından bLuE

» Nasıl Avukat Olunur ??
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPaz Ekim 25, 2009 12:41 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Hos geldiniz arkadaslarrrrrr
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPerş. Ekim 22, 2009 11:57 pm tarafından bLuE

» SoHBeT uRasMa_Team
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyÇarş. Ekim 21, 2009 12:03 pm tarafından bLuE

» BAKIN !!!!!
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyÇarş. Ekim 21, 2009 11:44 am tarafından bLuE

» HADI GÜL !!!!!!
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyÇarş. Ekim 21, 2009 10:52 am tarafından bLuE

» GÜLELIM
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyÇarş. Ekim 21, 2009 10:45 am tarafından bLuE

» HADI BAKALIM !!!!!
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyÇarş. Ekim 21, 2009 10:14 am tarafından bLuE

» ayip sehrazat la....utan utan!!!!
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyÇarş. Ekim 21, 2009 9:40 am tarafından bLuE

» HTML kod arsivi
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyÇarş. Ekim 21, 2009 9:35 am tarafından bLuE

» KOMIK
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyÇarş. Ekim 21, 2009 2:17 am tarafından SerpiL

» Cangül & Neslihan
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 8:11 pm tarafından bLuE

» Sıcak Cok SıCak
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 5:55 pm tarafından bLuE

» MayMunlarin showu :))
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 5:16 pm tarafından bLuE

» KomiK Ya !!!!!
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 5:04 pm tarafından bLuE

» resim yükelme deneme
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 1:25 pm tarafından bLuE

» Amatörler bile websitesi yapacak...!
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 12:52 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» free hosting veriyor ...'
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 12:49 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Ücretsiz Webhosting
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 12:49 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» MsN Messenger!in Tarihçesi...!
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 12:42 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Yahoo, Microsoft'a karşı ittifak arayışında
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 12:38 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Google Hakkında Bilmedikleriniz
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 12:37 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» burhan Altıntop 100 olsun :D
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 12:27 pm tarafından mehmet1812

» Tanl$ma FasLl =)
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 11:56 am tarafından RostOne

» Denenmiş ve onaylanmış seks tavsiyeleri
Muhabbet kuşu Eğitim EmptySalı Ekim 20, 2009 3:05 am tarafından SerpiL

» Eşimi Seyrederken Hissettiklerim
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 7:08 pm tarafından HipNoz

» Erkeklere Acı Vermekten Hoşlanırım
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 7:06 pm tarafından HipNoz

» Kocamı Aldatıyorum
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 7:02 pm tarafından HipNoz

» Yengem ile Seks Maceramız
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 7:00 pm tarafından HipNoz

» Evli Çiftler ile Grup Seks
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 6:58 pm tarafından HipNoz

» SexHikayeleri
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 6:55 pm tarafından HipNoz

» 100 tane CSS Web site Templates Bedava indir
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 4:20 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» PHP ziyaretçi defteri yap ..
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 4:12 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» PHP derleri tıkla izle
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 4:04 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Dönem ödevi kapakları
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 4:00 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Hijyenin Önemi
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:55 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Sağlıklı Yaşam Önerleri ...!!!
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:54 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Altın yüzük
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:53 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Erkağin Zinet Eşyası Takmasının Hükmü
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:52 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Kravatın Hükmü
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:52 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Esmaul Husna Anlamları
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:48 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» ALLH IN İSİMLERİ Esmaul Husna
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:46 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» DUALARIN OKUNUŞLARI
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:42 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» 40 HADİS
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:29 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» 2009 Özel Gün ve Geceler
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:27 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Hz.ZÜLKİF
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:25 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Hz.ELYASE
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:24 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

» Hz.İLYAS
Muhabbet kuşu Eğitim EmptyPtsi Ekim 19, 2009 3:24 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

Istatistikler
Toplam 25 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: sedatbuse

Kullanıcılarımız toplam 148 mesaj attılar bunda 127 konu
Kimler hatta?
Toplam 14 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 14 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 126 kişi Çarş. Nis. 24, 2024 10:36 pm tarihinde online oldu.
Telnet Nedir ? Diyenler ...!

Ptsi Ekim 19, 2009 2:19 pm tarafından CALPS|Z_ADM|N

Telnet nedir?

Telnet, Internet ağı üzerindeki çok kullanıcılı bir makineye uzaktaki başka bir makineden bağlanmak için geliştirilen bir TCP/IP protokolü ve bu işi yapan programlara verilen genel isimdir. Bağlanılan makineye girebilmek (login) için orada bir kullanıcı isminizin (user name) ve bağlantının gerçekleşebilmesi için bir telnet erişim programınızın …

Yorum: 0

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

FoRum Adreslerimiz
SohbetMetroForum aSkLaForum
Anahtar-kelime

Muhabbet kuşu Eğitim

Muhabbet kuşu Eğitim Empty Muhabbet kuşu Eğitim

Mesaj  CALPS|Z_ADM|N Ptsi Ekim 19, 2009 3:02 pm

MUHABBET KUŞUNU
Muhabbet kuşunuzu eğitmek ve konuşmayı mı öğretmek istiyorsunuz ? O halde aşağıda yazılan metodları denemeye başlayın.

Eğitime başlama aşamaları

Kuşunuzu eğitmek için en önemli olan ilk şey onun size güvenini sağlamaktır.Eğitime başlamamış olsanız dahi her zaman yavaş hareket edin ve yumuşak ses tonuyla konusun.Kuşunuza zarar verecek ya da ürkütecek hiç bir şey yapmayın.Özellikle kafesin yanında gürültü yapmayın ve kuşunuzun başının üstüne ani hareketlerden kaçının.Kuşunuz eğer başka insanların elinde alışmadıysa, size güvenmeyecektir. Böylece ilk aşama onun güvenini sağlamak olacaktır.

1. Bölüm

Güvenini sağlamak: Amacımız kuşunuz ve sizin aranızdaki güveni sağlamak. Bu aşama en az 10-15 dk sürmelidir ve size bunu günde 2-3 kez yapmanızı tavsiye derim.

1. Adım: Bildiğiniz gibi kuşunuz ellerden korkarlar. İlk olarak kuşunuzun göreceği şekilde ellerinizi kafesin yanına koymaktır. Elinizi o şekilde tutun ve yumuşak ses tonuyla konuşmaya başlayın.Ona korkulacak bir şey olmadığını hissettirin. Zaman geçtikçe ona zarar vermeyeceğinizi anlayacak ve rahatlayacaktır. 3-4 gün bunu tekrarladıktan ve kuşunuz bu harekete alıştıktan sonra 2. adıma geçebilirsiniz.

2. Adım: Şimdi kafesin kapağını yavaşça açın ve kuşunuzu korkutmadan elinizi içeri sokun. Başta korkabilir ama alışana kadar hareket ettirmeden elinizi içeride tutun, bir süre sonra rahatlayacaktır.Bunu kuşunuz alışana kadar 4-7 gün yapmaya devam edin.

3. Adım: Bu adımda ise, elinize darı yada yeşillik alarak elinizi kafesin içinde tutmanız.Bir tüneğin yanına elinizi yaklaştırın ve elinize gelmesini bekleyin, bu zamanınızı alabilir ama sabretmeniz gerekir. 3-5 kez denemelisiniz böylece kuşunuz rahatlayacak ve sonunda elinizden yeme yiyecektir.Kuşunuz bu aşamayı tamamlayana kadar diğer aşamaya geçmeyiniz.

2. Bölüm

Elde evcilleştirme: Bu bölümün amacı da, kuşunuzu kafesin dışında elinize alıştırmaktır.10-15 dakikanızı alır ve günde 2 kez yapmanızı tavsiye ederim.

1. Adım: Kafesin içinde parmağınızı bir tünek gibi düz tutun ve üzerine çıkmasını sağlayın.Eğer çıkmıyorsa, ayaklarının altına yaklaştırın ve üstüne atlamasını sağlayın. Ya da yem vererek elinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

2. Adım: Kuşu elinize aldıktan sonra yavaşça dışarı doğru çıkartabilirsiniz. Eğer geri kafesin içine atlarsa sıkılmadan bu işlemi tekrarlayın.Bunda da başarılı olamazsanız yem vermeyi deneyebilirsiniz. Kuşunuzu kesinlikle elinizle yakalamayın, bu onun güvenini incitecektir.Eğer problemsiz bir şekilde bu adımı atlatabilirseniz, diğer adıma geçebilirsiniz.

3. Adım: Kuşunuzu dışarı çıkardığınızda ilk yapacağı şey, şaşkınlığından ötürü, kafese geri uçmak olabilir. çünkü o kafese alışmıştı ve orassı onun için güvenl, bir yerdi. Siz bu durumda kafesin üstünde onu bırakın ve etrafı keşfetmesi ve kafesin etrafında dönerek dışarıda olmaya alışması için ona biraz zaman tanıyın. Elinize yine yem alarak uzatın ve elinize gelmesini sağlayın.

3. Bölüm

Bu bölümde ise evcilleştirmeyi tamamlamayı anlatacağım.Öncelikle oda da, pencerelerin, havalandırmanın kapalı olmasına, ateş gibi yanıcı ve zarar verici maddelerin olmamasına dikkat edin.Oda temiz ve toplu olmalıdır. Kuşunuzu evcilleştirmeye başlamadan önce odayı özel olarak hazırlayın. Her adım en az 15-20 dk sürmeli ve bu işlem günde 1-2 kez uygulanmalıdır.

1. Adım: Kuşunuzu elinizin üstünde emniyetli, emin bir odaya götürün.Yürüdüğünüzde kafese doğru geri dönerse, elinize tekrar alın ve pes etmeyin.Kuşu, kafesi göremeyeceği şekilde tutun.Elinizle yem ya da biraz meyve verebilirsiniz. Onunla nazikçe konuşun, sevin, okşayın. Eğer bundan hoşnut olmaz ve kaçarsa kaçtığı yerden tekrar alın ve aynı şekilde eğitmeye devam edin.Günde 3-5 kez bu işlemi tekrarlayın.

2. Adım: Şimdi ise eğitime geldi sıra. Bu sefer yemi eğitim için kullanacağız. Parmağınızda olan kuşunuzun, diğer elinizin parmağına adım atmasını sağlayacağız.Ayaklarının altına doğru diğer parmağınızı götürün ve adım atarak öbür parmağınıza atlamasını bekleyin, eğer başarılı olursa ona ödül olarak yem verin ve bu işlemi tekrarlayın. Böylece parmaklarınızın arasında gezmeye alışacaktır.

3. Adım: Artık eğitim sürecinin sonuna geldik. Birbirinize iyice alışana ve tanıyana kadar pratik yapmanızı öneririm. Muhabbet kuşlarının iç güdüsel isteği, her zaman yükseklerde olmaktır böylece kendilerini daha güvende hissederler.Omuzunuza çıkmasını ve ordan elinize gelmesini sağlayın. Bu onun çok hoşuna gidecektir. Güzel şeyler yaptığında ona ödül olarak sevdiği yiyeceklerden verin ve bu işlemi tekrarlayın ki hem öğrensin hem de size daha çok alışsın.

Artık kuşunuz evcilleşti ve ona istediği yere uçmasına izin verebilirsiniz. Evinizin emin olan ve kuşun rahat edebileceği odalara salabilirsiniz. Hatta eğer televizyon izlemek isterseniz, oturma odasına omzunuzda gelmesine izin verebilirsiniz.onu evdekilerle de tanıştırın, korkmasına engel olun. Klima ve benzeri hava sirkulasyonlarını kapatın, pencerelerin açık olmadığına dikkat edin.Birbirinizi daha iyi tanıyın ve muhteşem iki dost olun...

Evde hayvan beslemek

Sual: Köpek ve kedi beslemek günah mıdır? Komşumuz kedi besliyor. Evine gittiğimiz zaman bizim kız çocuklar ve anneleri korkuyor. Kedi mutfakta yiyeceklere ve içeceklere dokunabiliyor. Gezdiği yerlerde namaz kılınabilir mi? Kızım, teyzesine yardım ederken, kediyi görünce, korkudan elindeki tepsiyi düşürüyor. Apartman hayatında köpek ve kedi beslemek uygun mu?
CEVAP
Bir ihtiyaç için köpek beslemek caizdir. Mesela polis köpeği, av köpeği, çoban köpeği, bekçi köpeği beslenir. Ancak köpek evin içine sokulmaz. Ayrı yeri veya kulübesi olur. Köpek bulunan odaya rahmet melekleri girmez.

Kediye gelince, kedi beslemek caizdir. Ancak bugünkü apartman hayatında zor olur. Çişini, kakasını yapacak yer arar. Kum torbası olsa da, biraz zordur. Bazı kediler çişi gelince, dışarı gidebiliyor. Kedinin tüyleri eve hatta yemeklere dökülebilir. Yıkamak temizlemek gerekir. İtinalı bir şekilde bakmak gerekir. Köy evlerinde fare olurdu, kedi beslenirdi. Beton apartmanlarda farenin rahatça yaşaması zordur.

Kedi pis değildir. Gezdiği yerlerde namaz kılınır. Sahabeden bir hanım anlatır:

Abdest alması için bir kaba su koymuştum. Kedi gelip bu kaptan su içince dayım Ebu Katade biraz daha su içmesi için, kabı kedinin önüne uzattı. Benim hayretle baktığımı görünce, dedi ki: Niye hayret ettin? Resulullah efendimiz buyurdu ki:
(Kedi etrafınızda dolaşır, necis [pis] değildir.) [Tirmizi]

Pis değil diye kedi beslemek gerekmez. Kedilerden hastalık da geçebilir. Komşular rahatsız oluyorsa eve koymamak uygun olur. Bazı hanımlar, fareden korkar. Kediden köpekten korkan da olabilir. Komşularımızın rahatsız olmamaları için kedi sevgimizden feragat ederek evde kedi beslememek iyi olur.

Sual: Evde kedi köpek, tavşan, bülbül, kanarya gibi kuşları beslemek ve akvaryumda balık beslemek caiz midir?
CEVAP
Hayvanları eve, kafese hapsetmek günahtır. Evde kediden başka hayvan beslenmez.

Ey Oğul kitabında diyor ki:
Bülbülü kafese hapsetmek caiz değildir. Kanarya, muhabbet kuşu gibi, kafese alışık olanları kafeste beslemek caizdir. Çünkü dışarı bırakılırsa ölüme terk edilmiş olur. Eve köpek sokmak caiz değildir. Akvaryumda balık beslemekse balığı hapis değildir. Balık zaten suda yaşar, mahzuru olmaz.

Sual: Bahçeli bir evde kedi-köpek beslemek caiz midir?
CEVAP
Kedi evde beslenir, dışarıda da beslemek günah olmaz. Köpek evde beslenmez. Sonra köpeğe ihtiyaç varsa beslenir. Av için, bahçe veya sürüyü korumak gibi zaruri ihtiyaçlar dışında köpek beslemenin uygun olmadığı, birçok sevapları yok edeceği hadis-i şerifte bildirilmiştir. (Müslim)

(Canlı resmi, köpek ve cünüp bulunan eve [odaya] rahmet melekleri girmez) hadis-i şerifi de köpeği eve sokmanın uygun olmadığını bildirmektedir. (Nesai)

Sual: Muhabbet kuşu, kanarya gibi kuşları alıp satmak ve beslemek caiz midir?
CEVAP
Kafese alışmış, serbest bırakılınca hayvanlar tarafından öldürülebilen kuşları kafeste beslemek ve alıp satmak caiz olur. Bu kuşlar da bunlara dâhildir.

Sual: Güvercin beslemek caiz midir?
CEVAP
Etini yemek için beslemek caizdir. Eskiden posta işleri yaptırırlardı, mektup alıp götürürdü. Böyle işler için caiz, oynamak için caiz olmaz.

Sual: Maymun beslemek caiz mi?
CEVAP
Vahşi hayvan beslemek caiz değildir.

Sual: Eshab-ı Kehfin köpeği Kıtmir Cennete gireceğine göre, köpek bulunan eve niye rahmet melekleri girmez? Evde süs köpeği beslemek niye caiz değildir?
CEVAP
Bir ihtiyaç için köpek beslemek caizdir. Mesela polis köpeği, av köpeği, çoban köpeği, bekçi köpeği beslenir. Ancak köpek evin içine sokulmaz. Ayrı yeri veya kulübesi olur. Köpek bulunan odaya rahmet melekleri girmez. Bir hadis-i şerif meali şöyledir:
(Av köpeği, çoban köpeği gibi bir ihtiyaç dışında, köpek besleyenin, her gün sevabı eksilir
CALPS|Z_ADM|N
CALPS|Z_ADM|N